לימוד קריאה לילדים מתקשים

התמודדות עם קשיים ברכישת הקריאה עשויים להיות תוצאה של לקות במערכת פיזית, לא אחת טיפול בתנועה יהיה הפתרון האמתי והמהותי של הבעיה.

 

משלימים מילים

 

כלים רבים ואמצעים שונים פותחו בשנים האחרונות על מנת לסייע בלימוד קריאה לילדים מתקשים, אנשים רבים מבקשים להיות מפצחי החידה של ילדים שאינם מצליחים לפענח נכון את צורת האות, שמתקשים בחיבור בין שני התחומים של אות, ניקוד ומילה שלמה ואכן קיימות שיטות שהוכיחו את עצמן והקריאה נעשתה טובה ורהוטה.

 

חושבים מחדש

 

נראה כי עדיין לא נמצא הפתרון המוחלט ללימוד קריאה לילדים מתקשים, כי למרות המכונים הרבים והשיטות החדשניות, קיימים ילדים שנותרו מאחור, נראה כי שיטות ההקניה פסחו על התחום הגופני וההשפעה שלו על הלמידה, כן, גם לתחושה, לקצב, לתקשורת בין האונות במוח יש השפעה ישירה על הלמידה וההכרות עם האותיות.

 

מסירים את המשיחים

 

ניתן להבין זאת בצורה קלה, למשל, כאשר מתנהלת למידה בכיתה ובכביש הראשי עוברת משאית גדולה שיוצרת רעש, הילדים מוסחים ואפילו המורה עצמו אינו מתרכז באותה רמה, זה בדיוק מה שעובר על ילד עם קשיים בתחושה, הילד מתמודד עם גירויים ברמה כזו או אחרת, הוא לא פנוי לרכוש את המידע שמשדרים לו, הוא עסו ק 'בלשרוד', כשמטפלים בקושי התחושתי, מגרים ומשקיטים את הגירוי התמידי, הילד מטבע הדברים נעשה פנוי ללמידה.

 

מגשרים על פערים

 

 גורם נוסף שעשוי לשבש את תהליכי הלמידה הינו אי בשלות או אי תיאום בין המערכות השונות במוח, כאשר אין קורלציה בין שתי האונות במוח. כשמטפלים בתנועה עושים תנועות מכוונות, ספורט טיפולי הוא זה שאמור לגשר על פער שקיים בין האונה הימנית לשמאלית, התקשורת שהיא מהווה בסיס להבנה ולרכישת החומר, היא המפתח לגישה של החומר למרכז הקליטה במוח.

 

מצליחים עם כולם

 

 חשוב לדעת כי פעילות ספורט היא לא סתם חשובה לבריאות, קיימת השפעה ישירה על לימוד קריאה לילדים מתקשים, פעילות נכונה ומכוונת יכולה לפתור בעיות שנראו כבלתי עבירות, הפעילות המבוקרת מגיעה לתחומים השונים שאיתם מתמודד הילד בדרך לרכישת החומר ומפנה לו את המסלול ללמידה ולהצלחה.

 

מתמודדים בצוות

 

 אצלי תוכלו למצוא הרבה מאוד ידע, הבנה והיכרות עם הקשיים השונים איתם מתמודד הילד בדרך לקריאה, אני מבינה את התהליכים ומלווה אותם מתוך מודעות והיכרות, יש לי את הכלים לפתרון בעיות מולדות או כאלו שהתפתחו שמפרידות בין הילד לקריאה ואוכל להסיר את המניעות הללו בדרך להצלחה.

 

הורים יקרים, תנוענת מקיימת דיאלוג פתוח וכנה איתכם. נצלו זאת.

התקשרו 052-8670344 והתייעצו איתי בכל שאלה שמטרידה אתכם.