טיפול בלקויות למידה

מודעות והכרת התהליכים אצל ילדים בעלי לקות למידה תוכל להביא לטיפול מוצלח בשיקום מערכת הלמידה.

 

 

הכלה סביבתית

 

אין ספק כי בשני העשורים האחרונים חל שינוי מהותי בהתייחסות לתופעת לקויות הלמידה והאוכלוסייה המתמודדות בכלל, אם בעבר היו מתייחסים לבעיות הלמידה ולקשיים התנהגותיים בהדחקה ולעיתים אפילו בכעס, ככל שהעולם מתפתח והידע שנצבר הוא רב נוצרו הבנות ותובנות  לגבי התהליכים המשפיעים על התנהגותו וכישוריו של האדם, מבנה נוירולוגי, התמודדות תחושתית ועוד גורמים סביבתיים המסיחים את הדעת ומפריעים לקליטת החומר.

 

לומדים את העולם

 

מאז שנפתחו עיניו של התינוק בפעם הראשונה הוא התחיל ללמוד, מחקרים מוכיחים שאפילו עובר קולט מהסביבה, לומד, מפתח כישורים ועוד, בכל מקרה מרגע החשיפה שלנו אל הילד הוא סופג אינפורמציה מהסביבה, הוא לומד מושגים, מזהה התנהגויות ועוד, במקרה שלילד יש קושי, הוא אינו פנוי ללמידה. קושי תחושתי שגורם לילד גירוי כך שהמוח מתמודד עם זה, לעיתים קשיים הישרדותיים בהתייחס לילדות קשה, אפילו חוסר מודעות של הורים להשפעת הגירויים על התפתחות תקינה בגיל הצעיר, אלו ועוד משפיעים על המוח וכאשר מגיעים לשלב הלמידה המכוונת הילד לא יודע ללמוד או לא פנוי ללמידה, חסרים לו כישורים לקליטת אינפורמציה.

 

זיהוי הבעיה חצי טיפול

 

אבחון הבעיה זהו השלב הראשון בטיפול בלקויות למידה, ההתמקדות בבעיה הספציפית יכולה לשפוך אור על התמונה, וכמובן כמה שיותר מוקדם יותר טוב. זיהוי הבעיה מביאה לטיפול, השיטה שמוכיחה את עצמה כיעילה בהרבה התמודדויות המופיעות בגלל לקות למידה הינה פעילות בתנועה. התנועה והגירויים הקיימים בפעילות ספורט משפיעים על התחושה, מערכות הקיימות במוח שאינן מפותחות די, כאשר עושים פעילו מותאמת תוך הבנה בתהליכים ובהשפעה של הפעילות המותאמת על הילד ניתן לטפל בה באופן רציף ויסודי.

 

שתי תחומים המביאים לתוצאה אחת

 

 הקורלציה שקיימת במוח בין שתי האונות גם לה יש השפעה רבה על התפקוד של הילד, כאשר טיפול בלקויות למידה מבקש להשפיע לשני הצדדים, הפעילות הינה אמצעי להפעיל את הצד נגדי של המוח, האחראי על הרגש וכישורי הלמידה, בהתחשב בעובדה שלא מעט מקשיי הלמידה מתפתחים על בסיס רגשי, כמו טראומות, הורות הזקוקה להכוונה וכדומה הרי שעבודה על הקשיים הרגשיים על ידי פעילות ותנועה משפיעם בצורה חיובית על שיקום המוח והפניות ללמידה.

 

אצלנו תוכלו ליהנות מטיפול ללקויות למידה באמצעות תנועה, באווירה טובה וחיובית ובעיקר תוך שיתוף פעולה בין הילד למטפל, לנו יש מסלול בטוח להצלחה ולשיקום למידה אצל ילדים.

 

הורים יקרים, תנוענת מקיימת דיאלוג פתוח וכנה איתכם. נצלו זאת.

התקשרו 052-8670344 והתייעצו איתי בכל שאלה שמטרידה אתכם.