טיפול בבעיות  קשב וריכוז​

בעיות למידה עשויות להתפתח מהפרעות בקשב וריכוז, חשוב להתמקד ולטפל נכון על מנת לשפר את הלמידה ואת ההתנהגות.​

 

טוב ללמוד טוב

 

כשילד מתמודד עם בעיה של קשב וריכוז יש לזה השלכות משמעותיות על תחומים נוספים, מלבד ההתמודדות הפנים כיתתית, הוא עשוי להתמודד עם קשיים חברתיים, של ילד נכשל, הוא מפתח דימוי עצמי נמוך, הכישלונות החוזרים ונשנים וההערות של המורים אלו מצטרפים לשרשרת האכזבות המלווים את הילד המתקשה. אם כן טיפול בבעיות קשב וריכוז חייב להיות יעיל ומבטיח.

 

שלב ראשון, פניות ללמידה

 

 חשוב לדעת כי רוב הבעיות של קשב וריכוז נובעות מקשיים פיזיים כמו בעיות תחושה, תיאום, הבנה סביבתית, תכנון ועוד, כשילד יושב בכיתה ומנסה להכיל את החומר והוא אינו פנוי ללמידה אין סיכוי שהוא יקלוט את המידע, הוא לא מצליח 'לאסוף' את עצמו ולהתרכז בחומר הנלמד, הוא עסוק בגירויים חיצוניים המסיחים את דעתו.

 

תנועה לכיוון חיובי

 

 טיפול בתנועה, הינו אחד הדברים המובילים בתחום של טיפול בבעיות קשב וריכוז, אצל ילדים הפעילות הספורטיבית מבקשת לטפל בבעיה בצורה כזו שהילד יוכל להיות פנוי ולהתרכז בלמידה, פעילות בתנועה בטרה לטיפול בבעיות קשב וריכוז עובדת בהתאמת התוכנית לילד הספציפי עם הבעיה הייחודית לו.

 

משקמים מהיסוד

 

 כמו שהילדים שונים גם הגורמים לבעיות הם שונים, למשל ילד שיש לו בעיה בתקשורת בין האונות במוח, נוירונים עם שדרים לקויים וכדומה, מבקשים בפעילות הגופנית ליצור גירויים שישפעו על המערכת העצבית ויעוררו בה חלקים שאינם מפתחים די, שיטות שונות בתחום הפיזיולוגי מוכיחות את עצמן כיעילות ביצירת תהליכים חיוביים ושיקומיים למוח. בפעילות הגופנית אותה עובר הילד מגרים את אונות המוח השונות ליצור קורלציה כך שהתקשורת בין החלקים השונים במוח משתפרת ומסייעת בלמידה, בקשב ובריכוז. בעצם שם נמצא הבסיס לרכישת חומר, הבסיס של התקשורת עם הסביבה וזיהוי מצבים.

 

מצליחים אתכם

 

 אחד הדברים שמתרחשים במהלך טיפול בתנועה שנראה כי תחומים נוספים שבתחילה היה קשה לאבחן אותם כבעיתיים מסתדרים תוך כדי הטיפול, למשל, תקשורת חברתית, שינה טובה, אכילה מאוזנת עוד תחומים שנזנחו מבלי משים והטיפול המקיף מביא אותם לאיזון. אני אוכל לסייע בכל מה שקשור לטיפול בבעיות קשב וריכוז, אני מתעסקת עם אבחון בעיות שונות המושפעות ממערכת פיזית לקויה ואצלי תוכלו למצוא מענה לבעיות כאלו ואחרות המתעוררת בזירת הלמידה, התוצאות מדברות בעד עצמן, כאשר ילד הופך להיות רגוע, שליו, הדימוי והביטחון העצמי שלו משתפרים הדרך להצלחה סלולה.

 

הורים יקרים, תנוענת מקיימת דיאלוג פתוח וכנה איתכם. נצלו זאת.

התקשרו 052-8670344 והתייעצו איתי בכל שאלה שמטרידה אתכם.